slide1 slide1

Siz özelsiniz, ve biz bunu biliyoruz.
Elimizden gelenin en iyisini sizin için yapıp, değerli vaktinizi size bırakıyoruz.

Pleksi ve Akrilik Arasındaki Farklar

Pleksi ve Akrilik arasındaki fark.

Akrilik

Akrilik asitlerin, ışık, ısı ya da metallere teması sonucu oluşan polimerlerin genel adı.

Akrilik bileşikler

Akrilik bileşikler, sentez ile elde edilen plastik, reçine ve yağların genel adı. Kullanılan akrilik, bileşiğin türüne ve prosesin şartlarına bağlı olarak, sert ve saydam, yumuşak ve esnek katılar veya yapışkan, koyu kıvamlı sıvı ürünler elde edilir. Kalıplanmış yapı malzemeleri, optik gereçler, mücevherat, yapıştırıcılar, kaplama malzemeleri ve dokuma elyafı gibi çeşitli bileşiklerin hammaddesi akrilik bileşiklerdir. Örneğin; orlon ve akrilan, akrilik ipliklerin, pleksiglas da cam benzeri akrilik maddelerin ticari adıdır.
Poliakrilik adıyla bilinen polimerler ailesinin temel üyeleri akrilik ve metakrilik asitlerdir. Bu asitlerin metil esterleri, peroksit katalizörler ile beraber kolayca polimerleşir.

Akrilik asit

CH2=CH COOH formülü ile gösterilen organik bir asit olup propenoik asit de denir. Sanayide, asetilen ve karbon monoksitle suyun nikel katalizör eşliğinde tepkimesi veya akrilonitril bileşiklerinin hidrolizi eşliğinde elde edilir. Polimerlerin üretiminde başlangıç maddesidir. 

Döküm akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir.
Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mm kalınlığa kadar, çeşitli ebatlarda renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilir.

Yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir ( cama göre %92 ). Klasik cama göre darbelere 6 kat daha dayanıklıdır.Kırılan parçaları keskin kenarlı değildir, yaralanmalara sebep olmaz. Aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir.

Pleksi kolaylıkla işlenebilir, yaklaşık 150°C de ısıtıldığında birçok şekle girebilir, eğilip bükülebilir.Basınçla ve vakumla form verilebilir. Soğuduktan sonra şekliini muhafaza eder.

Pleksinin maksimum dayanma sıcaklığı 80°C dir. Pleksi yanıcı bir termoplastiktir.Kendi kendine yanma sıcaklığı 400°C dir. 250°C de alevle tutuşabilir.Yüzeyi bakır sertliğindedir, fırça ve zımpara ile çizilebilir.

Pleksi şeffaf ve renkli bütün formlarında parlak bir görünüme sahiptir.Atmosfer şartlarında dayanıklılığı diğer bütün plastiklerden daha yüksektir.Bu sebeple çok değişik iklim şartlarında dahili ve harici geniş uygulama alanlarında da kullanılabilir.

PleksiMalzeme.com

Siparişlerinizi bir telefon ya da mail ile alarak sizlere en uygun tasarımın hazırlanmasının ardından onayınızla baskıya alıyoruz. 2 iş günü içerinde ürünlerinizi adresinize teslim ediyoruz. Maliye ile anlaşmalı olmamızın avatajıyla tüm resmi evraklarınızı da basabiliyoruz.

İletişim

Adres : Merkez mahallesi Kemerburgaz caddesi No:20/B - Kağıthane / İstanbul
Tel : +90 212 321 75 73
Faks : +90 212 321 75 85
E-mail : info@mazeronreklam.com.tr