slide1 slide1

Siz özelsiniz, ve biz bunu biliyoruz.
Elimizden gelenin en iyisini sizin için yapıp, değerli vaktinizi size bırakıyoruz.

Pleksiglas Nedir

PLEKSİGLAS NEDİR?

Döküm akrilik levha, polimetilmetakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. Döküm tekniği ile 2 mm den 40 mm kalınlığa kadar, çeşitli tercihlerde renksiz, şeffaf renkli ve opak olarak üretilir. Yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir (cama göre %92 oranda değişim sağlanabilir ). Klasik cama göre darbelere karşı 6 kat daha dayanıklıdır.Kırılan parçaları keskin kenarlı değildir, yaralanmala kesinlikle olmaz. Aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir.
Pleksi kolaylıkla işlenebilir, yaklaşık 150°C de ısıtıldığında birçok şekle girebilir, eğilip bükülebilir.Basınçla ve vakumla form verilebilir.Soğuduktan sonra şeklini muhafaza eder.
Pleksinin 'in maksimum dayanma sıcaklığı 80°C dir.
Pleksi yanıcı bir termoplastiktir. Kendi kendine yanma sıcaklığı 400°C dir. 250°C de alevle tutuşabilir. Yüzeyi bakır sertliğindedir, fırça ve zımpara ile çizilmesi mümkündür. Ondan dolayı daha dikkatli davranılması gerekir , zariftir.
Pleksi şeffaf ve renkli bütün formlarında parlak bir görünüme sahiptir.Atmosfer şartlarında dayanıklılığı diğer bütün plastiklerden daha yüksektir.Bundan dolayı çok değişik iklim şartlarında dahili ve harici geniş uygulama alanlarında kullanılabilir.
Piyasa çekme pleksi ve dökme pleksi olarak 2 farklı normlarda üretilen pleksilerde vardır. Çekme pleksi ısı ile şekillendirmesi problemli olup, düz olarak kullanıma uygundur. Uygun fiyatı ile panel, pano ve cama alternatif olarak kullanılacak olan mecralarda tercih edilebilir. Dökme pleksi ise yukarıda saymış olduğumuz teknik vasiflara sahiptir. Isıl işlem ile istenilen şekil rahatlıkla verilebilir.

PleksiMalzeme.com

Siparişlerinizi bir telefon ya da mail ile alarak sizlere en uygun tasarımın hazırlanmasının ardından onayınızla baskıya alıyoruz. 2 iş günü içerinde ürünlerinizi adresinize teslim ediyoruz. Maliye ile anlaşmalı olmamızın avatajıyla tüm resmi evraklarınızı da basabiliyoruz.

İletişim

Adres : Merkez mahallesi Kemerburgaz caddesi No:20/B - Kağıthane / İstanbul
Tel : +90 212 321 75 73
Faks : +90 212 321 75 85
E-mail : info@mazeronreklam.com.tr